Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki MIEJSKO-GMINNE CENTRUM KULTURY W ZALEWIE

"Zielone Wakacje" -Turnus I

Utworzono dnia 17.07.2018
Zgodnie z tradycją z lat ubiegłych w tym roku także zostały zorganizowane „Zielone Wakacje” dla dzieci i młodzieży z Gminy Zalewo.  Zajęcia odbywały się w dniach 9-20 lipca a za ich organizację odpowiedzialne były Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie oraz Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica „Słoneczko”.  
Zajęcia prowadzone były od poniedziałku do piątku i obfitowały w szereg różnego rodzaju zajęć animacyjno-integracyjnych, plastyczno-artystycznych, warsztatów taneczno-sportowych.  Dzieci i młodzież uczestniczyły także w wycieczkach, na których miały zapewnione wiele atrakcji. 
Pierwszą wycieczką był wyjazd do Golubia-Dobrzynia, gdzie dzieci zwiedzały golubski zamek. Nie pominęliśmy także Macikowa, - „Wsi Maciejowej Duszy”, niedaleko Golubia, wioski tematycznej, której głównym tematem były zioła i ich zastosowania. 
Kolejną wycieczką był wyjazd do Olsztynka.  Dzieci odwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny, potocznie zwany skansenem, oraz Hutę Szkła Artystycznego, gdzie mogły zobaczyć jak wyrabia się szklane „cudeńka”.  Dzieci zwiedziły także Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, gdzie obejrzały wystawę „Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim 1409-1411 r.”. W Ostródzie dzieci mogły zobaczyć zabytkowy Zamek krzyżacki, a później zagrać w kręgle. Kolejnym ciekawym miejscem, które odwiedziły dzieci była Szkółka Jeździecka w Pacółtowie, gdzie mogły poznać naturę koni i ich zwyczaje. 
Dzieci odkrywały także nieznane im miejsca naszych okolic. Odwiedziły Stowarzyszenie Dziedzictwa Kulturowego „Izbę Pamięci” w Zalewie, gdzie Pani Wanda Cydzik opowiedziała o wystawie. Zagrały także w grę „podchody”, zostawiając wskazówki w różnych miejscach na terenie Zalewa.  Kolejną atrakcją była zalewska Ekomarina, gdzie dzieci miały okazję pobrać lekcję pływania na optymistkach, a także ruszyć w rejs tramwajem po jeziorze Ewingi. Pan Stanisław Kacprzak udzielił instrukcji pływania optymistkami, a panowie z WOPR-u wygłosili prelekcję z bezpieczeństwa nad wodą.
Zakończeniem dwutygodniowych zajęć wakacyjnych był 9 km pieszy rajd do Bajd. Dzieci zostały ugoszczone poczęstunkiem w ekologicznej zagrodzie Pani Haliny Krajnik.  Przez cały okres „Zielonych wakacji” dzieci miały okazję brać udział w różnych konkursach, a za ich osiągnięcia dostały nagrody, dyplomy i medale. 
Tekst : Fryderyka Małchowska

Zdjęcia

Utworzono dnia 17.07.2018, 14:29

Znajdziesz nas również na:

                                         

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 122

W tym miesiącu: 267

W poprzednim miesiącu: 239

Wszystkich: 10653