Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki MIEJSKO-GMINNE CENTRUM KULTURY W ZALEWIE

Dzień Seniora w Urowie

Utworzono dnia 23.10.2018

W dniu 13.10.2018 r. w świetlicy wiejskiej w Urowie po raz kolejny odbyło się spotkanie z okazji  Ogólnopolskiego Dnia Seniora .
Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

Główną ideą, która przyświeca dniom seniora jest integracja najstarszych mieszkańców, dla których czasem jest to jedyna okazja, by się spotkać i porozmawiać.Tak jest w wielu miejscowościach na terenie naszej gminy , sołectwa organizują własny dzień seniora, przy wspólpracy z Miejsko- Gminnym Centrum Kultury w Zalewie i Kołem Gospodyń Wiejskich.

W  sołectwie  Urowo i Murawki spotkania z Seniorami zainicjowała Pani Ewa Nykołyszak – soltys, która wraz z mieszkańcami solectwa dbają o to, by starsi i młodsi żyli ze sobą, a nie obok siebie.  Tak było w Urowie w minioną sobotę, na zaproszenie Pani Soltys , sala świetlicy zapełniła się, a przy stole na uroczystym obiedzie zasiedli najstarsi mieszkańcy solectwa. Na wstępie Pani Ewa Nykołyszak  przywitała Księdza Proboszcza Pawła Kurach – Seniora, wszystkich zebranych, a szczególne życzenia skierowała do najstarszej Seniorki solectwa  Pani Pauliny Cieplickiej na ręce , której wręczyła w imieniu Burmistrza Zalewa Pana Marka Żylińskiego bukiet kwiatów i laurkę z życzeniami dla wszystkich seniorów:

 

 Kochani Seniorzy,

 

Życzymy, aby Wasze życie nie było jesienną szarugą,

a złotą polską jesienią, głównie za sprawą gorących uczuć,

 którymi  darzą was bliscy, znajomi i sąsiedzi .

Niech Wasza mądrość i doświadczenie życiowe

służy młodym pokoleniom.

Abyście długo zachowali swoją aktywność,

a w trudnych chwilach mogli liczyć na osoby bliskie

i nigdy nie czuli się samotni.

Żyjcie pełnią życia, rozwijajcie swoje pasje,

                                                                                                                          realizujcie marzenia.

 

Następnie dla gości wystąpił również zespół śpiewaczy „Jezioranki”, który pięknymi piosenkami  i przyśpiewkami uświetnił spotkanie i zachecił do tańca i wspolnej zabawy. Nie zabrakło również symbolicznej lampki szampana, tortu i tradycyjnego „Sto lat”.

Na zakończeńie, wszyscy otrzymali pamiątkowe kubki ufundowane przez Panią Agnieszkę Olszewską i Panią Ewę Nykołyszak- Sołtys, która składa serdeczne podziękowania Paniom  z Urowa i Murawek  za pomoc w organizacji spotkania, a przede wszystkim za te radosne chwile,  oby  jak najczęściej zdarzały  się w życiu.

 

 

fotorelacja

Utworzono dnia 23.10.2018, 10:59

Znajdziesz nas również na:

                                         

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 77

W poprzednim tygodniu: 165

W tym miesiącu: 404

W poprzednim miesiącu: 402

Wszystkich: 11192