Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki MIEJSKO-GMINNE CENTRUM KULTURY W ZALEWIE

Pierwszy Miejsko- Gminny Dzień Seniora 16-11-2021r.

Utworzono dnia 17.11.2021
Dnia 16 listopada 2021 roku w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się Pierwszy Miejsko-Gminny Dzień Seniora. Dzień Seniora, to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku, którego celem jest integracja środowiska senioralnego oraz umocnienie więzi międzypokoleniowych. Wielu Seniorów dziś nie ogranicza swojego życia jedynie do wspierania rodziny. Współcześnie osoby starsze są coraz bardziej aktywne, zarówno fizycznie jak i umysłowo. Bez problemu radzą sobie z obsługą komputerów, telefonów oraz innych technicznych nowinek. Osoby starsze coraz częściej uprawiają także sporty, takie jak joga, gimnastyka czy nordic-walking. Wielu z pośród seniorów należy do Klubu Seniora bądź uczęszcza na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wszystkie te aktywności pozwalają im poznawać nowych ludzi, rozwijać się i utrzymywać dobrą kondycję. W naszym Centrum Kultury już od wielu lat działa bardzo aktywnie Klub Seniora. Panie są bardzo aktywne i kreatywne dlatego każde zajęcia to miło, wesoło i praktycznie spędzony czas.
Kochani Seniorzy, myślimy o Was nie tylko dziś i nie tylko z okazji Dnia Seniora. Dziękujemy Wam wszystkim, że jesteście autorytetami i wielkim wsparciem dla młodych. Z okazji Dnia Seniora wszystkim wciąż młodym duchem Seniorom naszej gminy, w imieniu pracowników Miejsko – Gminnego Centrum Kultury, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz szczęścia w gronie najbliższych. Niech omijają Państwa troski i smutki dnia codziennego, a jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy dotąd niespełnionych.
Wszyscy goście na wejściu otrzymali pamiątkowe życzenia oraz kwiaty ufundowane przez kwiaciarnię Pani Magdaleny Kierbedź za co serdecznie dziękujemy. Pierwszą niespodzianką uroczystości był występ zespołu wokalnego „Jezioranki” który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Panie zawsze dumnie reprezentują naszą gminę uatrakcyjniając wszystkie imprezy lokalne więc i tym razem nie mogło ich zabraknąć na naszej scenie.Po występie Jezioranek Burmistrz Zalewa Marek Żyliński wręczył Paniom podziękowania i kwiatyKolejną niespodzianką była projekcja filmu pt. „Prymas Stefan Wyszyński – Trzy Lata z Tysiąclecia”. Scenariusz filmu został oparty na Zapiskach więziennych kardynała Stefana Wyszyńskiego, które są przede wszystkim wspaniałym zapisem przeżyć duchowych i wyznaniem wiary, chociaż nie brakuje w nich również opisów codziennych wydarzeń, rozmów z towarzyszami niedoli, charakterystyk funkcjonariuszy pilnujących więźniów w miejscu internowania."Prymas" nie jest fabularyzowanym dokumentem, gdyż twórcom filmu chodziło o wydobycie z historii uwięzienia Wyszyńskiego prawdy uniwersalnej ,prawdy o walce sił dobra z siłami zła. Czy zamiar ten się udał? To już ocenią sami odbiorcy.Na zakończenie i uwieńczenie naszej uroczystości odśpiewaliśmy wspólnie "Sto lat" dla wszystkich Seniorów a następnie był słodki poczęstunek i czas na wspólne rozmowy. Wszystkim uczestnikom tego spotkania serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

PIERWSZY MIEJSKO-GMINNY DZIEŃ SENIORA W ZALEWIE 16-11-2021R.

Utworzono dnia 17.11.2021, 12:59

Znajdziesz nas również na:

                                         

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 65

W poprzednim miesiącu: 417

Wszystkich: 24991