Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki MIEJSKO-GMINNE CENTRUM KULTURY W ZALEWIE

DNI ZALEWA 2019

Utworzono dnia 30.07.2019

Jubileuszowe 25-te Dni Zalewa przeszły do historii. Zabawa do białego rana, liczne konkursy, atrakcje, występy, zgromadziły tłumy uczestników, mieszkańców miasta i gminy Zalewo, a także turystów.

Świętowanie obchodów rozpoczęło się w sobotę, 27 lipca nad brzegiem jeziora Ewingi. Tam od wczesnych godzin rannych miłośnicy wędkowania mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodach wędkarskich. Zwycięzcami w dwóch kategoriach zostali kolejno:

-SENIORZY:

Miejsce I- Adam Bark

Miejsce II- Jan Rogowski

Miejsce III- Sławomir Podlecki

-JUNIORZY

Miejsce I- Sandra Witkowska

Miejsce II- Dawid Ciepłuch

Miejsce III- Karol Pudlik

 

W konkursie wędkarskim wzięła udział rekordowa liczba uczestników, to wspaniały sport, który łączy pokolenia. Obok siebie do rywalizacji stanęli dorośli, jak i dzieci. Najstarszym uczestnikiem zawodów był Bolesław Salwa, a najmłodszym Dominik Dziewulski. Największą rybę zawodów złowił Paweł Kaliński. Koordynatorem zawodów wędkarskich był Edward Całka.

O godzinie 15:00 uroczystego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Zalewa Marek Żyliński oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie Fryderyka Małachowska.

Niespodzianką dla wszystkich mieszkańców było wspólne odśpiewanie zalewskiego „hymnu” - ZALEWSKI ŚWIT przez dzieci i młodzież uczęszczającą na zajęcia do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Dariusza Czajowskiego, byłego instruktora muzycznego Centrum. Odbyło się także wręczenie dyplomów, medali oraz pucharów dla uczestników Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Zalewa. Wręczenia nagród dokonali Marek Żyliński oraz Tomasz Majewski, instruktor zalewskiego Orlika. Zwycięzcami zostali:

Miejsce I- ORLIK ŻURAWIEC

Miejsce II- NIEZŁY KINOL

Miejsce III- OI KING FURNITURE

Tradycyjnie podczas Dni Zalewa odbył się także Turniej Sołectw. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje jedenastu sołectw: Bajdy, Dobrzyki, Urowo, Rąbity, Kupin, Dajny, Boreczno, Wieprz, Barty, Jaśkowo, Duba. Zawody wymagały od uczestników zwinności oraz integracji całej drużyny. Sołectwa konkurowały ze sobą w 7 różnych konkurencjach sprawnościowych tj. skakanka, skoki w workach, przeciąganie liny, gąsienica, przejście po kontenerach oraz regaty kajakowe i rzut rzutką ratunkową do koła. Najlepszą drużyną okazała się grupa z Sołectwa Barty, zdobywając jednocześnie główną nagrodę w wysokości 10 000 złotych. Drugie miejsce zajęło Sołectwo Boreczno, otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 7 500 zł, a trzecie miejsce zajęło Sołectwo Rąbity, które otrzymało 5000 zł. Wszystkie pozostałe sołectwa, startujące w zawodach, otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 500 zł.

Następnie na zalewskiej scenie letniej wystąpiły panie z zespołu „Jezioranki”. Zaprezentował się także zespół FAMILY COVER BAND, który zagrzał publiczność do zabawy. Publiczność na placu przy scenie letniej nie mogła doczekać się występu gwiazdy wieczoru - zespołu POWER PLAY. Zebrane tłumy mieszkańców miasta i gminy Zalewo, a także turystów, bawiły się rewelacyjnie przy dźwiękach znanych utworów.

Zabawę do białego rana, w przerwie której odbył się „Amatorski konkurs tańca o puchar Dyrektora M-GCK w Zalewie”, poprowadził lokalny zespół muzyczny BLUE BAND. Laureatami konkursu tańca zostały następujące pary:

Miejsce I- Iwona Schulz, Mariusz Nowak

Miejsce II- Wioleta Ordon, Bartosz Pięta

Miejsce III- Anna Pyrańska, Roman Marcinek

Drugi dzień rozpoczął się od Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Zalewa, którego zwycięzcami zostali:

Miejsce I- Marcin Witkowski,

Miejsce II- Bartosz Bark,

Miejsce III- Daniel Dobkiewicz.

W godzinach popołudniowych na Zalewskiej scenie zaprezentowali się myśliwi z Koła Łowieckiego „SŁONKA”, zapewniając szereg atrakcji tj. blok edukacyjny dla najmłodszych, konkurs sprawnościowy, pokaz wabienia zwierzyny, prezentacja psów myśliwskich jak również wystawa trofeów myśliwskich zwierząt rodzimych i zagranicznych. Swoją chwilę na scenie mieli także piłkarze z Klubu Sportowego „EWINGI” prezentując grupę na sezon 2019/2020.

W niedzielę na scenie letniej zaprezentowali się laureaci konkursów wokalnych organizowanych w M-GCK w Zalewie. Następnie wszyscy zebrani mogli podziwiać pokaz sztuczek i animacji piłkarskich w wykonaniu Adriana Duszak. Niesamowite umiejętności wzbudziły podziw wśród młodych piłkarzy.

Na scenie o godzinie 17.30 pojawił się punkrockowy zespół SZWINDEL z Iławy. W tym czasie pod sceną zaczęli gromadzić się motocykliści z Bractwa Motocyklowego „POCISK” z Morąga i ich przyjaciele. Wszyscy fani dwóch kółek mogli podziwiać ich maszyny, porozmawiać z motocyklistami, zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był belgijski piosenkarz DANZEL. Podczas koncertu zaśpiewał swoje największe przeboje, którymi rozbawił zalewską publiczność. Dalszą część imprezy zapewniła zabawa i muzyka DJ’a RICHU. Zabawa taneczna trwała do północy.

Magicznego zakończenia Dni Zalewa 2019 dokonał Mistrz Polski w Iluzji Scenicznej Sebastian Grabowski, który zachwycił wszystkich zebranych swoimi umiejętnościami.

Dziękujemy wszystkim sponsorom Dni Zalewa 2019:

1. Firma DAM-ROB w Zalewie

2. HYDRO-KAN – EDWARD PABICH

3. ZAKŁAD DROBIARSKI ‘’LECH - DRÓB’’

4. PUK Zalewo- Andrzej Brejta, Łukasz Brejta

5. Apteka ARNIKA – Krzysztof Ziemiec

6. AUTO – CZĘŚCI – Paweł Grycko

7. Morąsko-Zalewski Bank Spółdzielczy w Zalewie

8. Gabinet Weterynaryjny- Marek Śniecikowski

9. Sklep LEWIATAN- Agnieszka i Zbigniew Taraszkiewicz

10. POLIROL w Zalewie

11. Salon Fryzur- Mariusz Bilik

12. DELIKATESY – Czesława i Władysław Laskowscy

13. FH-U -Teresa Fiedorowicz

14. BUD – MET w Zalewie

15. PPUH „MAR – BUD” – Marcin Chojnowski

16. „ADOMEKS” – Adam Witkowski

17. ZalBudka – Izabela Malinowska

GALERIE:

Zalewski Świt

Zalewski Świt

Występy laureatów

Występy laureatów

Turniej sołectw

Turniej sołectw

Szwindel

Szwindel

Słonka

Słonka

Power Play

Power Play

Magik

Magik

Konkurs tańca

Konkurs tańca

Jezioranki

Jezioranki

Family Cover Band

Family Cover Band

Danzel

Danzel

Bractwo motocyklowe

Bractwo motocyklowe

Animacje piłkarskie

Animacje piłkarskie

Animacje dla dzieci

Animacje dla dzieci

Sportowcy

Sportowcy

zawody wędkarskie

zawody wędkarskie

Znajdziesz nas również na:

                                         

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 8

W poprzednim tygodniu: 32

W tym miesiącu: 8

W poprzednim miesiącu: 128

Wszystkich: 15306