Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki MIEJSKO-GMINNE CENTRUM KULTURY W ZALEWIE

19-08-2023 Dni Zalewa

Utworzono dnia 29.08.2023
19 sierpnia 2023 roku nad jeziorem Ewingi w Zalewie odbyły się Dni Zalewa.
Podobnie jak w ubiegłych latach na ten dzień zostało przewidzianych wiele atrakcji.
Pierwszą z nich był Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Zalewa, w którym od godziny 9:00 udział wzięło 6 uczestników. Zawody odbyły się na Zalewskim Orliku. Nad całością czuwała komisja w składzie Jarosław Frygier i Tomasz Majewski.
Na podium stanęli:
I miejsce - Radisław Anapolski ( Kluczbork)
II miejsce - Przemysław Skarbek ( Lębork)
III miejsce - Kamil Makowski ( Zalewo)
Pozostałe miejsca kolejno zajęli:
IV miejsce - Michał Michlewicz ( Zalewo)
V miejsce - Paweł Michlewicz (Zalewo)
VI miejsce - Wojciech Wlazło (Elbląg)
O godzinie 13:00 Burmistrz Zalewa Marek Żyliński oraz Dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Zalewie Fryderyka Małachowska uroczyście otworzyli
„Dni Zalewa i Święto Plonów 23”. Zgromadzeni mieszkańcy oraz goście gminy Zalewo zostali powitani również przez Panią Bernadetę Hordejuk - Przewodniczącą Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Pana Stanisława Gorczycę – Sekretarza Miasta Olsztyna, życząc wszystkim wspaniałej pogody, dobrej zabawy i relaksu.
Konferansjerem tegorocznego święta był znany z poprzednich lat i uwielbiany przez naszą zalewską publiczność Pan Łukasz Brzostek.
Kolejną atrakcją i ważnym wydarzeniem szczególnie dla Sołtysów i ich Sołectw był
„Turniej Sołectw”, który poprowadzili Panowie Ryszard Zakrzewski i Andrzej Krzykowski.
W tegorocznym turnieju udział wzięło 11 sołectw: Boreczno, Półwieś, Duba, Barty, Rąbity, Jaśkowo, Śliwa, Urowo, Dobrzyki, Kupin i Bajdy. Wszystkie drużyny wzięły udział w 7 konkurencjach: regaty kajakowe, rzut rzutką ratowniczą, przejście po transporterach, bieg w workach, skakanka, tunel, przeciąganie liny. Ach co to był za turniej, jakie niesamowite emocje i poświęcenie. Nad całością bacznie czuwała komisja i licznie zgromadzona publiczność. Jak to przy tego typu zabawach bywa, było głośno, energicznie, szybko, mocno, sprawnie a przede wszystkim bardzo, bardzo wesoło.
Komisja po zliczeniu punktów zdobytych przez drużyny wyłoniła zwycięzców:
I miejsce i nagrodę w wysokości 10,000 zł – Sołectwo Dobrzyki
II miejsce i nagrodę w wysokości 7,500 zł – Sołectwo Barty
III miejsce i nagrodę w wysokości 5,000 zł – Sołectwo Boreczno
Pozostałe Sołectwa za udział w turnieju, również otrzymały nagrody pocieszenia w postaci bonów w wysokości 500 zł. Wszystkim uczestnikom turnieju osobiście pogratulowali Pan Burmistrz Zalewa i Pani Dyrektor M – GCK w Zalewie wręczając pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz drużynom zwycięskim puchary.
Po tak ciężkich zmaganiach przyszedł czas na najmłodszych. W tym roku przygotowaliśmy program artystyczny pt. „MAGICZNA MOC BAJEK”. Dzieci miały okazję pobawić się z Myszką Miki, Królewną Śnieżką, Anną i Olafem z Krainy Lodu jak również z wesołym Skrzatem. Były tańce, zawody zręcznościowe, jak skoki w workach, kolorowy tunel przenoszący w magię bajek oraz ulubione piosenki bajkowe. Oczywiście na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć i przytulasów. To był naprawdę bajkowy czar.
To były chwile dla najmłodszych naszych mieszkańców i gości, aż przyszedł czas na coś wyjątkowego i mocno wyczekiwanego. To już stały punkt naszego programu, to
„BITWA NA GŁOSY” - Martyna Sostek/Julia Sprawka. Dziewczyny jak zwykle dały czadu i sprawiły, że nasza publiczność znów dobrze się bawiła. Dziękujemy za te piękne chwile, za te wspaniałe utwory i przepiękne wykonanie. Dziewczyny jesteście WIELKIE. DZIĘKUJEMY!!!
Wszystko idzie zgodnie z planem i programem, ani na chwilę nie zwalniamy tempa bo już na scenie kolejna atrakcja i kolejne emocje, to Polscy Beatlesi z Polkowic – THE POSTMAN. Przed sceną zgromadzili się fani naszych artystów, na widowni wszystkie ławki zajęte co oznacza tylko jedno powrót do dobrej muzyki, powrót do super hitów i wspaniałej zabawy. Panowie przenieśli nas totalnie i dosłownie w tamte czasy, ich wygląd i brzmienie i te hity…
I Want To Hold Your Hand, Let It Be, Hey Jude, Come Together, She Loves You, Help!, Please Please Me, A Hard Day's Night.
Kto był to na pewno nie żałował.
Poprzeczka idzie coraz wyżej, nad jezioro przy letniej scenie w Zalewie przybywa coraz więcej ludzi. Ale to nic dziwnego ponieważ, zaraz wskoczy kolejna petarda, mimo przekornej nazwy szczególnie lubiana przez Panie. ŁOBUZY!!!
I zaczęło się, wielkie brawa, wielki hałas i ze sceny popłynęły znane i uwielbiane utwory:
Ona czuje we mnie piniądz, Zbuntowany anioł, Dżoana, Dawaj mi pyska, Łobuz kocha najbardziej, Nie namawiaj mnie do złego… Panowie z zespołu zaprosili na scenę kilka osób z publiczności do wspólnego śpiewania i wspólnej zabawy. Było mega głośno. ŁOBUZY bardzo serdecznie dziękujemy za Wasz występ. Aż żal było się rozstawać z super chłopakami, na pewno na długo pozostaną w naszych wspomnieniach. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!
Po tak energetycznym show absolutnie nie zwalniamy a już na pewno nie kończymy, wręcz przeciwnie. Godzina 21:30 to dobry czas by rozpocząć zabawę taneczną z zespołem BRASS.
Zespól zaserwował nam kolejną porcję dobrej muzyki przy której, Zalewo roztańczyło się na maxa. Dzięki takiej rozgrzewce nie trzeba było nikogo namawiać do konkursu tanecznego o Puchar Dyrektora M-GCK w Zalewie. W konkursie może i powinno startować 10 par ale w tym roku nastąpiły nieoczekiwane zmiany, ze względu na duże zainteresowanie tych par wystąpiło wyjątkowo 11. Nasi uczestnicy w rytmie disco ruszyli do boju. Po kilkudziesięciu minutach komisja wyłoniła 3 zwycięskie pary:
I miejsce – Joanna Kornowska i Tomasz Zawadka
II miejsce – Paulina Nowikiewicz i Daniel Makowski
III miejsce – Sylwia Wielesik i Bogdan Borowiecki
Po rozdaniu pamiątkowych dyplomów i nagród laureatom konkursu cała widownia ruszyła do tańca przy muzycznej zabawie z zespołem BRASS. Bawiliśmy się do 3:00. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie tego dnia i za wspólną zabawę.
Zapraszamy w niedzielę 20 sierpnia 2023 na Święto Plonów.
Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów dzięki, którym mogliśmy przygotować tegoroczne Dni Zalewa.
1. NI HAO CENTRUM W ZALEWIE
2. ZAKŁAD DROBIARSKI LECH – DRÓB W ZALEWIE
3. DAM – ROB Sp. zo.o. Sp.k, W ZALEWIE
4. PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH W ZALEWIE - Andrzej Brejta i Łukasz Brejta
5. MATIK – GRZEGORZ STAŃCZYK
6. AUTO - CZEŚCI DARIUSZ NIDZGORSKI
7. MORĄSKO – ZALEWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY W ZALEWIE
8. ANIDA GRABOWSKA METALZŁOM W ZALEWIE
9. APTEKA ARNIKA KRZYSZTOF ZIEMIEC
10. EWA MAŁETKA PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE
11. PASIEKA TARNOWSKICH W BORECZNIE
12. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO – HANDLOWO USŁUGOWE POLIROL M. JACYNO W ZALEWIE
13. FIRMA AGNIESZKA MAŁETKA BUD – MET S.C. W ZALEWIE
14. ZAKŁAD HANDLOWO – USŁUGOWY AGROMECH KRZYSZTOF KOWALEWSKI
15. FIRMA USŁOGOWA LUX Z BRZYDOWA GRZEGORZ ŻEBEREK
16. SKLEP LEWIATAN W ZALEWIE
17. MAŁETKA KRZYSZTOF PRZEDSIEBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWEHANDLOWE WĘGLOBUD W ZALEWIE
18. APTEKA BŁĘKITNA JOANNA UŚCIŃSKA OSTRÓDA
DZIĘKUJEMY!!!

GALERIE:

Dni Zalewa'23 - Koncert zespołu ŁOBUZY

Dni Zalewa'23 - Koncert zespołu ŁOBUZY

TURNIEJ SŁECTW - Dni Zalewa'23

TURNIEJ SŁECTW - Dni Zalewa'23

Dni Zalewa'23

Dni Zalewa'23

Znajdziesz nas również na:

                                         

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 114

W poprzednim tygodniu: 181

W tym miesiącu: 532

W poprzednim miesiącu: 769

Wszystkich: 35412