Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki MIEJSKO-GMINNE CENTRUM KULTURY W ZALEWIE

11 listopad 2021r.

Utworzono dnia 12.11.2021

11 LISTOPAD 2021 r.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Zalewie rozpoczęła uroczysta Msza święta w Kościele p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, którą odprawił ks. Proboszcz Stanisław Gajewski. Msza ofiarowana była w intencji o Wolność Naszej Ojczyzny.

Burmistrz Zalewa Marek Żyliński oraz Radni Rady Miejskiej w Zalewie Krzysztof Gawryś i Alfred Truszkowski złożyli kwiaty pod tablicami pamiątkowymi. We Mszy uczestniczył Poczet Sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalewie oraz Chór Parafialny śpiewając przepiękne pieśni religijne i  patriotyczne. Po uroczystym kazaniu wygłoszonym przez Ks. Proboszcza i po zakończonej Eucharystii, przemówił Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, który wspominając historię nawiązał czym jest wolność i jak bardzo jest ważna dla naszego narodu. O godzinie 12:00 wszyscy uczestnicy uroczystej Mszy Świętej wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy.

O godzinie 13:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie w sali widowiskowej odbył się Uroczysty Koncert pt. „Tobie Polsko Śpiewamy”. Zgromadzonych gości przywitała Dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska.

Podczas koncertu wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dobrzykach, które zostały przygotowane przez Panie Julitę Sobolewską i Ilonę Kupoczyńską.

Koncert rozpoczął Nikodem Dunia prezentując piosenkę         „ Mały Patriota”, następnie wystąpiła Marika Paluch w piosence „ Jest takie miejsce Polska”. W następnej części koncertu wystąpił zespół uczniów z III klasy Zuzanna Rudczkowska, Amelia Laskowska, Julia Kalinowska i Adam Tomski w piosence „ Szara Piechota” oraz kolejny zespół uczniów z klasy VI Julia Rudczkowska, Amelia Sak, Amelia Mariańska, Martyna Grużewska oraz Hubert Kujawa. Młodzi wykonawcy otrzymali gromkie brawa oraz podziękowania i upominki.

W uroczystym koncercie wzięły udział również Panie z zespołu wokalnego „ Jezioranki”.

Podczas uroczystości wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu plastycznego pt. „Tobie Polsko malujemy”. Jury w składzie Anna Kozak, Fryderyka Małachowska i Anna Kiłyk wyłoniło 9 zwycięzców. A oto oni:

Grupa 1 klasy I – III

KACPER TUR – SP DOBRZYKI

PAWEŁ RACHWAŁ – SP BORECZNO

OLIWIA KLEIN – SP DOBRZYKI

Grupa 2 klasy IV – VI

MICHAŁ RASZKOWSKI – SP BARTY

MAJA GORKE – SP BARTY

AGATA KUPCZYŃSKA – SP DOBRZYKI

Grupa 3 klasy VII-VIII

ZUZANNA BARTOSIEWICZ – SP DOBRZYKI

SZYMON TARAPATA – SP BARTY

WIKTORIA WNUKOWSKA – SP DOBRZYKI

Wyróżnione prace zostały wywieszone przy głównej scenie, gdzie można było je podziwiać, jak i pozostałe prace, które również zostały wyeksponowane w sali widowiskowej. Laureatom i pozostałym uczestnikom oraz nauczycielom, opiekunom i rodzicom składamy gratulacje i podziękowania.

Na zakończenie spotkania wystąpił Burmistrz Zalewa Marek Żyliński składając szczególne podziękowania i gratulacje młodym wykonawcom pieśni patriotycznych jak również laureatom konkursy plastycznego.

Wszystkim uczestnikom uroczystości składamy serdeczne podziękowania za wspólnie spędzony czas.

 

11 listopad 2021r.

Utworzono dnia 12.11.2021, 13:35

Znajdziesz nas również na:

                                         

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 17

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 399

W poprzednim miesiącu: 225

Wszystkich: 19873